La handbal feminin, Rezultatele etapei a VIII-a din cadrul Ligii Nationale

Vineri, 13 Noiembrie 2009, ora 14:32
233 citiri
Miercuri, 11 noiembrie a.c, au avut loc partidele de handbal feminin din cadrul etapei a VIII-a a Ligii Nationale. Astfel, CSM Cetate Devatrans a castigat la mustata meciul cu Tomis Constanta, scor 30-29 (14-13 la pauza), HCM Roman a invins pe HC Otelul Galati, scor 30-23 (16-9 la pauza). De asemenea, HCM Buzau a reusit, printr-o evolutie extrem de buna, sa isi adjudece victoria in compania formatiei Universitatea Resita, scor 22-21 (11-6 la pauza). Acest meci l-a avut ca ...citește toată știrea