Norvegienii au aruncat cu bulgări de zăpadă în Jose Mourinho VIDEO

Joi, 07 Aprilie 2022, ora 13:40
2910 citiri
Jose Mourinho în Norvegia. Foto: Twitter

Antrenorul echipei AS Roma, Jose Mourinho, a intenţionat să facă poze şi să dea autografe în Norvegia, înaintea meciului cu Bodo Glimt, dar s-a răzgândit după ce a fost ţinta unui bulgăre de zăpadă aruncat de un localnic

"Special One" şi AS Roma s-au întors în Norvegia pentru a doua oară în acest sezon, după ce au suferit o înfrângere ruşinoasă, scor 6-1, într-un meci din faza grupelor Conference League, disptat în octombrie.

Înaintea jocului de anul trecut, Mourinho a întâlnit câţiva tineri fani ai echipei Bodo/Glimt la terenul de antrenament pus la dispoziţie Romei, a dat autografe şi s-a fotografiat cu ei.

Portughezul a vrut să facă acelaşi lucru şi miercuri, dar s-a răzgândit după ce a văzut o persoană aruncând un bulgăre de zăpadă înspre el, care însă nu l-a lovit. Mourinho a decis imediat să intre în autocarul echipei.

Echipa norvegiană este neînvinsă împotriva AS Roma în acest sezon, după ce a reuşit o victorie şi un egal în cele două meciuri din faza grupelor, jucate în 2021. Cele două formaţii se vor întâlni din nou, joi seară, de la ora 22.00, în prima manşă a sferturilor de finală ale Conference League.

Meci suspendat în campionatul Italiei, după ce un jucător s-a prăbușit pe teren
Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AS Roma, disputat duminică la Udine, în etapa a 32-a din Serie A, a fost întrerupt în minutul 72, după ce Evan Ndicka, jucătorul Romei, s-a...
Două țări europene sunt gata să recunoască un stat palestinian independent. Guvernele lor așteaptă doar momentul potrivit
Recunoașterea Palestinei ca stat independent se află pe agenda de lucru a Guvernului Norvegian, a anunțat vineri, 12 aprilie, premierul acestei țări, Jonas Gahr Støre. Prezent la...
#Jose Mourinho, #Jose Mourinho nervos, #AS Roma, #Norvegia, #bulgari de zapada , #antrenor