Explicatiile lui Mourinho dupa infrangerea din "El Clasico"

Joi, 19 Ianuarie 2012, ora 12:53
3190 citiri

Jose Mourinho, antrenorul celor de la Real Madrid, a incercat sa explice infrangerea suferita de echipa sa in fata celor de la FC Barcelona, in turul sferturilor de finala ale Cupei Regelui.

"The Special One" si-a asumat rezultatul, insa a aratat cu degetul si catre jucatorii din linia defensiva.

"Responsabilitatea rezultatelor e a mea, mai ales atunci cand echipa pierde. Victoriile au mai multi "parinti", infrangerile unul singur. Nu ma asteptam sa primim un gol asa cum am primit, in startul reprizei a doua, pe o respingere. Asa nu putem invinge Barcelona. E o echipa excelenta si nu iti poti permite sa faci asemenea greseli in aparare. Ma asteptam ca Barcelona sa fie mai agresiva, iar golul lor a venit surprinzator.

Asta ne-a afectat mult in plan psihologic, iar Barcelona si-a revenit. In prima repriza ne-a lipsit ultima pasa. Calificarea se joaca, dar va fi foarte dificil", a spus Mourinho dupa meci.

Barcelona a batut din nou Realul pe Bernabeu

FC Barcelona a castigat, miercuri, primul duel cu Real Madrid din 2012, chiar pe Santiago Bernabeu, scor 2-1, contand pentru prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#mourinho explica infrangere, #Real Madrid invinsa Barcelona, #Barcelona victorie Real Madrid , #Real Madrid