Mourinho jubileaza dupa ce a invins Barcelona in finala Cupei Spaniei

Joi, 21 Aprilie 2011, ora 10:52
1826 citiri

Antrenorul portughez Jose Mourinho s-a declarat extrem de incantat dupa Cupa castigata in fata echipei FC Barcelona si si-a felicitat jucatorii pentru modul in care s-au comportat pe teren.

"Stiam ca putem castiga si asta am facut. E o bucurie pentru ca a trecut prea mult timp de la ultima Cupa. Echipa a muncit bine, mult, chiar daca ne-am fi putut face viata mai usoara daca marcam in prima repriza sau chiar in a doua, la acel sut al lui Di Maria.

Caracterul si forta fizica si psihica a jucatorilor mei a facut diferenta. Au fost mai puternici! E un triumf fantastic, mai ales in fata unei echipe ca Barcelona. Sunt foarte mindru de aceasta victorie si de faptul ca am reusit sa castig un prim trofeu si in Spania, dupa toate celelalte in tari atit de importante in fotbal. Imi fac doar meseria, asa cum pot mai bine, dar jucatorii sint cei care fac diferenta. Suporterii si fotbalistii merita acest trofeu.", a spus Mourinho la conferinta de presa.

Real Madrid a invins Barcelona si a castigat Cupa Regelui

Incredibil: Real Madrid a facut praf trofeul Cupei Spaniei (Video)

Real Madrid a castigat editia 2010/2011 a Cupei Regelui Spaniei dupa ce a invins in marea finala pe rivala de moarte, FC Barcelona. Unicul gol al meciului jucat la Valencia a fost inscris de Ronaldo in prima repriza de prelungiri.

C.F.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...