Mourinho s-a bucurat ca un copil, dupa golul lui Sneijder (Video)

Duminica, 04 Octombrie 2009, ora 13:50
1115 citiri

Tehnicianul lui Inter, Jose Mourinho, s-a bucurat ca un copil, dupa golul reusit de Wesley Sneijder in minutele de prelungire ale meciului cu Udinese, din etapa a 7-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Mijlocasul olandez a punctat in minutul 90+3 al meciului incheiat cu victoria "nerazzurrilor", scor 2-1. Celelalte goluri ale partidei au fost reusite de Stankovici (minutul 22) pentru gazde, respectiv Di Natale (minutul 27) pentru oaspeti.

"Wesley a reusit un gol de aur. Echipa merita sa castige dupa jocul pe care l-a facut. Am avut multe absente si am demonstrat caracter pentru ca am reusit sa castigam fara ei", a declarat antrenorul lusitan, dupa meci.

Dupa acest succes, trupa pregatita a urcat pe primul loc al clasamentului, cu 17 puncte stranse in 7 etape. Locul 2 e ocupat de Sampdoria, cu 16 puncte si cu un meci mai putin disputat.

Vezi bucuria lui Mourinho:

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Jose Mourinho bucurie Udinese, #Mourinho video bucurie, #Inter Udinese etapa 7 , #Serie A