A vrut să-i facă o surpriză soției și a venit mai repede acasă: fotbalistul de top care a intrat în depresie a revenit pe teren

Marti, 08 Noiembrie 2022, ora 16:14
58718 citiri
Josip Ilicic și soția

A marcat patru goluri într-un singur meci din optimile Ligii Campionilor! Este vorba despre atacantul sloven Josep Ilicic, care era una dintre vedetele Atalantei în urmă cu doi ani.

Josep Ilicic a făcut furori în optimile Ligii Campionilor, ediția 2019-2020. A marcat atunci patru goluri pentru Atalanta într-o deplasare la Valencia, fiind singurul jucător care înscrie de patru ori în deplasare într-un meci din fazele finale.

După acea partidă Atalanta urma să joace în sferturile Ligii cu PSG, dar Josep Ilicic n-a mai ajuns.

Motivul? Fotbalistul s-a grăbit să ajungă în Slovenia pentru a-i face o surpriză soției, care era în lockdown și nu prea ieșea din casă.

Doar că și-a găsit consoarta în brațele altui bărbat. A intrat în depresie și nu s-a mai putut gândi la fotbal.

Până acum, când Josep Ilicic a revenit la sentimente mai bune față de fotbal și s-a legitimat la echipa slovenă NK Maribor. Recent, a intrat de pe bancă, duminică, în meciul Maribor - Mura 5-1, și a înscris după doar 13 minute, dintr-un penalty scos chiar de el.

Se pare că între timp Josep și-a iertat și soția.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...