Un jucător francez a încălcat regulamentul FIFA în meciul cu Polonia: a folosit un accesoriu interzis aproape o repriză

Duminica, 04 Decembrie 2022, ora 18:50
4090 citiri
Jules Kounde

Franța a învins cu 3-1 Polonia în optimile de finală ale Campionatului Mondial, cele patru goluri fiind marcate de Olivier Giroud (44) și Kylian Mbappe (74, 90+1), respectiv Lewandowski (90+9).

Titular în defensiva Franței a fost fotbalistul Barcelonei, Jules Kounde.

Acesta a intrat pe teren și a jucat aproape o repriză întreagă purtând două lănțișoare de aur la gât.

FIFA interzice orice astfel de accesoriu, iar arbitrii au obligația înaintea partidelor să verifice echipamentul jucătorilor.

În acest caz, arbitrii s-au sesizat abia în minutul 42, când l-au chemat pe Kounde la margine pentru a-și da jos lănțișoarele.

Într-un campionat dominat de PSG, care are o forță financiară ce nu se poate compara cu nicio altă formație, golgheterul Franței este un puști de 21 de ani. Folarin Jerry Balogun...
„Combaterea satanismului”. Liderul cecen Ramzan Kadîrov a sugerat că Rusia ar putea ataca o altă țară europeană
Liderul cecen Ramzan Kadîrov a sugerat într-o postare pe Telegram că Rusia ar putea ataca Polonia după încheierea așa-numitei operațiuni speciale din Ucraina. „Nu o ascund, eu personal...