"Bombă" în campionatul italian: Juventus pierde acasă și se "predă" în lupta la titlu

Marti, 13 Februarie 2024, ora 07:30
1530 citiri
Juventus a pierdut cu 1-0

Echipa italiană Udinese a învins luni seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Juventus Torino, în etapa a 24-a din Serie A.

Udinese a reuşit să deschidă scorul la Torino, în minutul 25, prin Lautaro Giannetti, iar răspunsul „Bătrănei Doamne” a venit la ratările lui Milik, din minutele 29 – când nu a ajuns la mingea trimisă excelent de Cambiaso, şi 42 – când a salvat portarul oaspeţilor, Okoye. Juventus a avut gol anulat în minutul 59, la Milik, dar nu a mai pus în pericol poarta oaspeţilor până în minutul 82, când a ratat Kenan Yildiz.

Udinese s-a impus cu 1-0 şi a urcat pe locul 15 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Juventus are 53 de puncte şi se află pe poziţia secundă, la 7 puncte în urma lui Inter, care are și un meci mai puțin disputat. În ultimele trei etape, torinezii au obţinut un singur punct, acasă, cu Empoli, astfel că lupta la tilu în Serie A pare încheiată.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Liga Campionilor, optimi: ce-a făcut echipa lui Horațiu Moldovan pe terenul lui Inter Milano
Formaţia Internazionale Milano a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Atletico Madrid, în prima manşă a optimilor Ligii Campionilor, într-un meci arbitrat de Istvan...
Liga Campionilor: Continuă partidele din turul optimilor. Meci mare pentru Istvan Kovacs
Liga Campionilor continuă marţi şi miercuri cu meciurile din turul optimilor, arbitrul Istvan Kovacs fiind delegat la partida Inter Milano - Atletico Madrid. Marţi, ora 22.00: Inter...