Juventus a invins pe Inter in derbiul Italiei. Ratare incredibila Eto'o

Luni, 14 Februarie 2011, ora 08:11
2189 citiri

Juventus Torino a obtinut o victorie senzationala in etapa cu numarul 25 din Serie A, "Batrana Doamna" trecand de campioana Europei, Inter Milano, cu scorul de 1-0.

Partida de la Torino a fost una destul de spectaculoasa, peste media obinuita din prima liga italiana. Alessandro Matri a inscris unicul gol al intalnirii in minutul 31, cand a reluat frumos, cu capul, o centrare trimisa din bada dreapta.

Interul a incercat sa revina, insa Gigi Buffon l-a blocat excelent pe Pazzini in finalul primei reprize.

Acelasi Matri a lovit bara "nerrazzurilor" la 10 minute de la reluarea jocului, pentru ca Samuel Eto'o sa rateze ocazia meciului in minutul 90, atunci cand a izbit transversala din 4 metri.

Scor final, Juventus - Inter 1-0 si torinezii reintra in lupta pentru locurile de cupe europene.

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
#Juventus victorie Inter video, #Alessandro Matri gol Inter video, #Samuel Eto o ratare Juventus , #Serie A