Juventus a castigat derbiul cu Napoli, Chiriches a fost integralist

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 23:52
3949 citiri

Vlad Chiriches a jucat al doilea meci consecutiv ca integralist la Napoli, sambata seara, insa echipa sa a fost invinsa in deplasare de Juventus Torino, scor 1-2.

Leonardo Bonucci a deschis scorul pentru campioana Italiei, in minutul 50, dar Jose Maria Callejon a egalat dupa doar 4 minute.

Fostul atacant al lui Napoli Gonzalo Higuain a fost cel care a adus victoria lui Juventus, cu un gol in minutul 71.

Chiriches a fost integralist si etapa trecuta, cu Empoli, cand a si marcat un gol in victoria cu 2-0.

Juventus s-a distantat la 27 de puncte in fruntea Serie A, dupa 11 etape, avand 9 victorii si doua infrangeri - cu Inter Milano si AC Milan.

In cealalta partida de sambata, Fiorentina, cu Ciprian Tatarusanu titular si Ianis Hagi doar rezerva, a castigat cu 1-0 la Bologna, gol reusit de Nicola Kalinici, din penalti, in minutul 31.

Napoli e pe 3, cu 20 de puncte, iar Fiorentina pe 6, cu 16 puncte, dar mai are de disputat o restanta.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Juventus invins Napoli, #Vlad Chiriches invins Juventus, #Juventus Napoli Serie A , #Serie A