Renaste Milan? Fosta campioana a Europei a invins pe Juventus cu golul superb al unui adolescent

Sambata, 22 Octombrie 2016, ora 23:52
3963 citiri

AC Milan a invins pe teren propriu pe Juventus Torino, cu scorul de 1-0, in etapa a 9-a din Serie A. Unicul gol a fost inscris de un jucator de doar 18 ani.

Intr-o partida in care campioana Italiei din ultimele cinci sezoane a evoluat sters si a avut putine ocazii, reusita a venit in minutul 65, dupa ce, in minutul 36, golul lui Miralem Pjanici din lovitura libera a fost anulat pentru un ofsaid la Bonucci.

Mijlocasul Manuel Locatelli a prins un sut de zile mari, din prima, din coltul careului lui Gianluigi Buffon, trimitand mingea in vinclu, dupa ce a atins transversala. Pasa decisiva a venit de la Suso.

Acesta a fost al doilea gol din cariera jucatorului care are 8 meciuri pentru Milan. El a inlocuit in minutul 81 cu Gustavo Gomez.

Gruparea rossonera a ajuns la 19 puncte si a urcat pe locul 2, cu doua mai putine decat Juventus, care pierde astfel ambele partide cu marile rivale in acest inceput de campionat, dupa ce a fost invinsa si de Inter pe acelasi teren, scor 1-2.

Milan a castigat ultimul titlu in urma cu 5 ani, iar acesta este al treilea sezon consecutiv cand lipseste din cupele europene.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Milan invins Juventus, #Juventus invinsa Milan, #Locatelli gol Juventus , #Serie A