Tatarusanu, invins de Juventus - torinezii sunt aproape campioni

Luni, 25 Aprilie 2016, ora 08:00
1867 citiri

Echipa lui Ciprian Tatarusanu, Fiorentina, a fost invinsa duminica seara de Juventus Torino pe teren propriu, scor 1-2.

Primul care a marcat in poarta romanului, integralist, a fost croatul Mario Manduzkici, pentru oaspeti, in minutul 39, in timp ce un alt croat, Nikola Kalinici, a egalat in minutul 81.

Doua minute mai tarziu, Alvaro Morata a marcat si a adus victoria lui Juventus, in ciuda faptului ca acelasi Kalinici a avut sansa de a egala, ratand insa o lovitura de pedeapsa.

Dupa acest meci, Juventus are 85 de puncte, cu 9 mai mult decat ocupanta locului doi, Napoli. Daca echipa lui Vlad Chiriches nu invinge, luni, pe AS Roma, Juventus este matematic campioana pentru a cincea oara consecutiv cu 3 etape inainte de finalul sezonului.

In schimb, Fiorentina este pe locul 5, la 5 puncte in spatele lui Inter Milano si la 6 in fata lui AC Milan.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Juventus invins Fiorentina, #Tatarusanu invins Juventus, #Juventus titlu Italia, #Juventus titlu Serie A , #Serie A