Juventus a intors incredibil marele derbi cu Inter, cu doua goluri marcate dupa minutul 87

Duminica, 29 Aprilie 2018, ora 08:32
4218 citiri

Juventus Torino ramane lidera in Serie A si dupa "Derby d'Italia" cu Inter Milano, disputat sambata seara pe San Siro.

Chiar daca Inter a condus cu 2-1 in minutul 86, Juventus nu s-a pierdut cu firea si a reusit o remontada de exceptie care o apropie si mai mult de al 7-lea titlu consecutiv in Italia. Jocul a inceput bine pentru oaspeti, cu gol marcat de Douglas Costa in minutul 13.

Doua minute mai tarziu, Vecino de la Inter primea rosu direct dupa un fault dur la mijlocul terenului la Mandzukici si totul parea ca este incheiat.

Totusi, dupa pauza, Inter a revenit miraculos prin golurile lui Icardi si Barzagli, ultimul care si-a marcat un autogol.

In minutele 87 si 89, Cuadrado si Pipita Higuain au marcat golurile unei intoarceri spectaculoase de scor, 3-2 final asadar, scor care o face din nou favorita pe Juve la titlu, avand 4 puncte avans fata de Napoli.

Napoletanii vor merge duminica in deplasare la Fiorentina si sunt obligati sa castige.

Juventus mai are un meci foarte greu peste doua etape in deplasare la AS Roma.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#Juventus bate la Inter si ramane, #intoarcere fabuloasa Juve Inter, #Juve Inter cronica derbi Italia , #stiri Juventus Torino