Juventus trece in marele derbi din Serie A de Napoli, dupa un thriller cu 7 goluri. Un autogol in minutul 92 a decis partida (Video)

Duminica, 01 Septembrie 2019, ora 08:11
5242 citiri

Juventus si Napoli ne-au oferit un adevarat regal fotbalistic in primul derbi al noului sezon fotbalistic din Serie A, in chiar a doua etapa din Italia.

A fost un 4-3 dramatic pentru juventini, care la un moment dat pareau ca sunt in controlul jocului, conducand in partea secunda cu 3-0.

Danilo, Higuain si Cristiano Ronaldo au marcat golurile gazdelor, in minutele 16, 19 si 62, parand ca au incheiat conturile acestei partide, dupa putin peste o ora de meci.

Dar Napoli, fara Vlad Chiriches in lot, romanul urmand sa fie cel mai probabil cedat la Sassuolo pentru 10 milioane de euro, a avut o revenire de senzatie. A marcat doua goluri foarte rapid in minutele 66 si 68, prin Manolas si Lozano, adusi in aceasta vara de la Roma si PSV, iar egalarea a fost semnata de Di Lorenzo in minutul 81.

Totusi, lovitura a cazut in prelungiri, cand fundasul Koulibaly si-a introdus mingea in proprie poarta in minutul 92.

Juventus: Szczesny - De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Khedira, Pjanic, Matuidi - Douglas Costa, Higuain, Ronaldo.

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Zielinski - Callejon, Fabian Ruiz, Insigne - Mertens.

Arbitru: Daniele Orsato.

Interesant este ca in prima etapa, Napoli castigase cu acelasi scor 4-3, dupa un thriller de zile mari cu Fiorentina. Juventus are 6 puncte din 6, dupa ce in prima runda trecuse de Parma, 1-0, fiind singura echipa din Italia la acest moment cu punctaj maxim.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Juventus trece de Napoli derbi Italia, #Juventus Napoli Video thriller cu 7, #autogol a decis partida minut 92 , #stiri Juventus Torino