Remiza nebuna cu sase goluri intre Juventus si Parma. Oaspetii au dat lovitura in prelungiri (Video)

Duminica, 03 Februarie 2019, ora 10:32
3334 citiri

AC Parma a realizat o frumoasa surpriza in campionatul italian de fotbal, Serie A, bifand un egal nesperat in deplasarea de la campioana Juventus, desi era condusa la 2 goluri cu 20 de minute inainte de final.

Juventus a remizat cu cei de la Parma, scor 3-3 in runda curenta din Italia, desi in minutul 74 scorul era unul linistitor pentru gazde, 3-1.

Ronaldo a oferit o dubla pentru "Batrana Doamna" in minutele 36 si 66, Rugani marcand al treilea gol al juventinilor tot din pasa lui Cristiano. Parma redusese din handicap la 0-2 prin golul lui Barilla, dar se parea ca totul este inchis dupa a doua reusita a lusitanului, castigator a 5 Baloane de Aur.

Gervinho a fost insa eroul oaspetilor, fostul mare star de la Arsenal si Roma marcand de doua ori decisiv in minutele 74 si 93, pentru un 3-3 de pomina.

Toate cele 6 goluri le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Juve e lidera cu 60 de puncte, la 9 distanta de Napoli, in timp ce Parma ocupa locul 12 in Serie A, fiind o nou-promovata.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Juventus egal nebun cu Parma Video, #Video rezumat remiza cu 6 goluri , #stiri Juventus Torino