Surpriza de proportii in Liga Campionilor

Miercuri, 11 Decembrie 2013, ora 16:37
3451 citiri

Juventus Torino a fost eliminata miercuri dupa-amiaza din Liga Campionilor.

Galatasaray s-a impus cu 1-0 la Istanbul in fata torinezilor si a terminat Grupa B pe pozitia secunda, dupa Real Madrid.

Intalnirea dintre Galatasary si Juventus trebuia sa se desfasoare marti seara, dar a fost intrerupta in minutul 31 si amanata pentru miercuri, din cauza ninsorii.

Partida s-a reluat miercuri din minutul 31 si s-a incheiat cu victoria turcilor, dupa un gol reusit de mijlocasul olandez Wesley Sneijder, din interiorul careului, in minutul 85.

Cu cele trei puncte obtinute, Galatasaray a depasit-o pe Juventus in clasament si avanseaza, alaturi de Real Madrid, in optimile celei mai importante competitii intercluburi din Europa.

Iata cum arata clasamentul final al Grupei B:

1. Real Madrid - 16 puncte

2. Galatasaray - 7 puncte

----------------------------

3. Juventus - 6 puncte

4. Copenhaga - 4 puncte

Juventus va merge in 16-imile Europa League, in timp ce Copenhaga paraseste cupele europene.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Juventus eliminata Liga Campionilor, #Galatasaray invinge Juventus Liga Campionilor, #Galatasaray Juventus zapada , #stiri Juventus Torino