Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei

Miercuri, 24 Aprilie 2024, ora 09:53
1190 citiri
Milik a marcat golul calificării FOTO X

Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz Stadium, bianconerii s-au impus cu 2-0.

Castellanos a marcat de două ori la Roma (12, 49), înainte de golul decisiv al lui Milik (83) pentru finală.

În finala de pe 15 mai de pe Stadio Olimpico, Juve, care a câştigat pentru a 14-a oară Coppa Italia în 2021, va înfrunta fie Atalanta, fie Fiorentina.

Fiorentina, finalistă a ediţiei din 2023, s-a impus cu 1-0 în prima manşă.

Quarterly Report - Editia 4

Vedetele din Serie A au aflat verdictul. De ce a fost ales Chiesa și nu Immobile, fanii sunt furioși
Selecţionerul naţionalei de fotbal a Italiei, Luciano Spalletti, a anunţat joi un lot provizoriu de 30 de jucători pentru EURO 2024. Se remarcă absenţa lui Ciro Immobile, cu un discutabil...
Românca aflată la cea mai bună performanță a carierei la un Grand Slam. Ce s-a întâmplat la Roland-Garros
Jucătoarea română de tenis Cristina Dinu s-a calificat miercuri în turul al treilea preliminar al turneului de la Roland Garros. Miriam Bulgaru a ieşit din turul doi al calificărilor....