Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriză în Serie A. Echipa care a învins-o pe Juventus pentru prima oară în ultimii opt ani

Duminica, 16 Aprilie 2023, ora 21:58
1429 citiri
Juventus, învinsă la Sassuolo

Echipa italiană Sassuolo a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Juventus Torino, scor 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 30-a din Serie A.

La pauză a fost 0-0 la Sassuolo, dar antrenorul gazdelor, Alessio Dionisi, a schimbat inspirat, trimiţându-l în teren pe Gregoire Defrel, iar acesta a marcat unicul gol al meciului, în minutul 64.

Sassuolo a reuşit să învingă pe Juventus pentru prima oară în ultimii opt ani, iar torinezii ratează şansa de a se apropia de locurile care duc în Liga Campionilor. În clasament Juventus este pe poziţia a 7-a, cu 44 de puncte, la patru puncte de echipa de pe locul 6, Atalanta. Sassuolo e pe locul 10, cu 40 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 30-a din Serie A:

Lecce – Sampdoria 1-1 (Ceesay 31 / Jese 75);

Torino – Salernitana 1-1 (Sanabria 57 / Vilhena 9);

Sassuolo – Juventus Torino 1-0 (Defrel 64).

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...