Zi neagră pentru Karim Benzema. Hoții i-au spart casa după ce starul Realului a ratat un penalty și s-a accidentat

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 08:32
1889 citiri

Potrivit presei spaniole, locuinţa lui Karim Benzema a fost spartă de hoţi, duminică, în timp ce atacantul juca în meciul pe care echipa lui, Real Madrid, l-a terminat la egalitate, scor 2-2, pe teren propriu, cu Elche, în LaLiga, informează lequipe.fr.

Valoarea prejudiciului nu este cunoscută încă. În locuinţa dintr-un cartier de lux al Madridului nu se afla nimeni în momentul jafului.

Casa internaţionalului francez a mai fost spartă de hoţi în februarie 2019, în timp ce el evolua într-un El Clasico.

Atunci, jucătorului i s-ar fi furat mai multe ceasuri şi bijuterii.

Benzema, 34 de ani, a avut şi din punct de vedere fotbalistic o zi proastă, duminică. El a ratat un penalty în prima repriză şi a părăsit terenul accidentat, în minutul 58.

Mesajul lui Kylian Mbappé pentru Real Madrid: "Îmi pot imagina dezamăgirea lor. Sunt fanul lor numărul unu"
Kylian Mbappé a fost protagonistul unei adevărate telenovele, el oscilând între a rămâne la PSG și a merge la Real Madrid. Kylian Mbappé a ales să continue la Paris, spre dezamăgirea...
FC Barcelona, învinsă de Villarreal în ultima etapă din Spania. Semifinalista Ligii Campionilor va juca în Conference League
FC Barcelona a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de Villarreal, în etapa a XXXVIII-a, ultima, a LaLiga. Au marcat: Pedraza '41, Gomez '55. Într-un alt meci,...