Roland Garros: unul dintre cele mai frumoase puncte ale turneului s-a jucat în finala dintre Muchova și Swiatek VIDEO

Sambata, 10 Iunie 2023, ora 18:34
3460 citiri
Karolina Muchova FOTO Twitter WTA

Iga Swiatek (22 de ani, nr 1 WTA) și Karolina Muchova (26 de ani, locul 43 WTA) s-au întâlnit în finala feminină de la Roland Garros.

Iga Swiatek și-a adjudecat primul set fără probleme, scor 6-2 și a condus în setul al doilea cu 3-0.

Muchova a revenit însă fantastic și a dus finala "în prelungiri". La scorul de 6-5 și egalitate, sportiva din Cehia a reușit un punct incredibil, catalogat de comentatorul EuroSport drept unul dintre cele mai frumoase ale turneului.

Vezi aici: cum s-a încheiat finala dintre Swiatek și Muchova

Emma Răducanu a făcut un meci mare la WTA Stuttgart, contra liderei mondiale Iga Swiatek VIDEO
Tenismena britanică de origine română Emma Răducanu a fost eliminată în sferturi la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Emma Răducanu (303 WTA) a făcut un meci mare contra liderei mondiale...
Mult așteptata finală cu David Popovici și Vlad Stancu n-a avut istoric: ”Nu e proba mea preferată”
David Popovici și Vlad Stancu, singurii înotători români calificați până acum la Jocurile Olimpice, s-au confruntat vineri în proba de 400 de metri liber, la Campionatului Naţional de...