Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Rezultat rușinos pentru una dintre adversarele României din preliminariile CE 2024

Duminica, 20 Noiembrie 2022, ora 07:24
4343 citiri
Nationala Kosovo a facut egal cu Feroe FOTO facebook

România va juca în preliminariile CE 2024 într-o grupă din care mai fac parte Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.

Echipa naţională a statului Kosovo a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, amicalul cu Insulele Feroe.

La Pristina, Kosovo a deschis scorul prin Bislimi, în minutul 64, iar feroezii au egalat prin Stefan Radosavlevic, care a intrat pe teren în minutul 70 şi a înscris în minutul 77.

O altă viitoare adversară a României în calificările pentru Euro 2024, Andorra a pierdut amicalul cu Gibraltar, în deplasare, fiind învinsă cu 1-0.

Alte rezultate înregistrate în meciurile amicale disputate sâmbătă: Estonia – Lituania 2-0, Turcia – Cehia 2-1, Albania – Armenia 2-0, Suedia – Algeria 2-0.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...