Surpriză mare în derbyul Italiei, dintre Inter Milano și Juventus Torino

Luni, 20 Martie 2023, ora 00:03
2262 citiri
Kostic a adus victoria lui Juventus FOTO facebook

Echipa italiană Juventus Torino a învins duminică, în deplasare, echipa italiană Inter Milano, scor 1-0, în Derby d’Italia, meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Juventus a deschis scorul în prima repriză, prin Filip Kostic, care l-a învins pe Onana în minutul 23. Arbitrul întâlnirii a consultat sistemul VAR după ce a fost semnalat un henţ al lui Rabiot în faza premergătoare golului, însă reuşita lui Kostic a fost validată.

În clasament, Inter e pe locul al treilea, cu 50 de puncte, în timp ce Juventus se află pe locul 7, cu 41 de puncte, la numai patru puncte de locurile care duc în cupele europene.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....