EURO 2020: Kylian Mbappe si Benzema vin la Bucuresti! Campioana mondiala va juca pe Arena Nationala meciul din optimi. Ce adversar vor avea francezii

Miercuri, 23 Iunie 2021, ora 23:57

Incredibil ce s-a intamplat in ultimele meciuri din grupa mortii de la EURO.

Germania a fost la un pas sa fie eliminata de Ungaria dupa ce a fost condusa de doua ori. Franta vine la Bucuresti pentru meciul din optimi, cu Elvetia.

Trei penalty-uri a dat spaniolul Lahoz in meciul Portugalia - Franta, 2-2

Ronaldo a marcat ambele goluri ale portughezilor de la 11 metri, iar Benzema a inscris o "dubla" pentru Franta, un gol fiind din penalty.

Franta va juca la Bucuresti in optimi, luni, 28 iunie, cu Elvetia.

In celalalt meci al grupei, Germania a fost aproape sa ia bataie de la Ungaria dupa ce a fost condusa cu 1-0 si 2-1. Nemtii au egalat in minutul 84 prin Goretzka si s-a terminat 2-2.

Germania termina pe 2 si va juca in optimi, pe Wembley, cu Anglia.

Minutul 11 - Szalai inscrie pentru Ungaria. 1-0 cu Germania

Minutul 27 - Lloris faulteaza pe Danilo Pereira si se acorda penlaty pentru Portugalia

Minutul 30 - Cristiano Ronaldo inscrie din penalty primul gol impotriva Frantei.

Minutul 45 - Penalty pentru Franta. Benzema egaleaza in prelungirile primei reprize

Minutul 45+5 - Pauza. Ungaria conduce Germania cu 1-0, iar Portugalia este la egalitate cu Franta, 1-1.

Minutul 46 - a inceput repriza a doua

Minutul 47 - Benzema inscrie si golul este validat de VAR.

Minutul 59 - Cristiano Ronaldo inscrie din penalty si egaleaza

Minutul 66 - Germania egaleaza prin Kai Havertz, 1-1

Minutul 68 - Ungaria face 2-1 imediat dupa o greseala a nemtilor

Minutul 84 - Goretza egaleaza pentru Germania, 2-2

minutul 90+4 - Meciul Germania - Ungaria se termina 2-2. Nemtii se califica greu in optimi

Minutul 90+3 - Finalul meciului Portugalia - Franta 2-2.

ECHIPELE DE START:

EURO 2020: Incredibil asa ceva! Autogol de cascadorii rasului in meciul Slovacia - Spania VIDEO ULUITOR

PORTUGALIA - FRANTA

Portugalia: Rui Patricio - Semedo, Pepe, Dias, Guerreiro - Danilo, Moutinho, Sanches - B. Silva, Jota - Ronaldo

Franta: Lloris - Kounde, Varane, Kimpembe, Hernandez - Kante, Pogba - Tolisso, Griezmann, Mbappe - Benzema

GERMANIA - UNGARIA

Germania: Neuer - Ginter, Hummels, Rudiger - Kimmich, Gundogan, Kroos, Gosens - Havertz, Sane - Gnabry

Ungaria: Gulacsi - Nego, Botka, Orban, Szalai, Fiola - Kleinheisler, Nagy, Shafer - Ad. Szalai, Sallai
Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.