Loti Boloni si-a salvat postul de antrenor in Belgia dupa o victorie cu lidera Brugge

Duminica, 10 Noiembrie 2019, ora 21:52
4253 citiri

Ladislau Boloni si-a salvat postul de antrenor in Belgia, acolo unde este pe banca formatiei Royal Antwerp.

A fost o victorie minunata in fata lui Club Brugge, vicecampioana Belgiei, egala celor de la Real Madrid recent in Champions League. O victorie venita dupa o intoarcere de scor, 2-1 dupa 0-1 in runda cu numarul 14 din Jupiler League.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25 prin Siebe Schrijvers, iar acest gol a declansat furia suporterilor gazda de la Anvers, care au apelat la tot arsenalul pirotehnic din dotare, partida fiind si intrerupta mai multe minute in sir.

Acest lucru s-a mai intamplat o data si pe finalul primului mitan, cand o decizie a unui tusier a enervat iar fanii din tribunele gazda, fani care au ripostat aruncand cu pahare de bere si diverse obiecte si cutii in teren. 10 minute a durat aceasta noua pauza..

Dupa pauza, Antwerp a intors soarta jocului prin Mbokani din penalti in minutul 50 si apoi prin autogolul lui Mignolet in minutul 64.

Din nou spiritele s-au incins pe final, cand arbitrul a aratat 9 cartonase galbene, dar pana la urma Brugge a pierdut primul joc dupa 12 partide la rand.

Prima victorie a lui Anvers in fata lui Brugge din 1997 incoace si o victorie care cu siguranta ii va securiza postul de antrenor romanului Loti Boloni, care era amenintat de conducere dupa ultimele rezultate mai slabe..

Gazdele sunt pe 6 in Belgia cu 24 de puncte, iar CB ramane lidera in Belgia cu 33 de puncte.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#Loti Boloni salveaza post de antrenor, #Boloni mare victorie cu lidera Belgia, #Boloni victorie cu egala lui Real , #stiri Ladislau Boloni