Încă un meci de coșmar pentru Bölöni în campionatul francez

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 07:43
1136 citiri
László Bölöni FOTO Facebook FC Metz

Echipa franceză FC Metz, antrenată de tehnicianul român László Bölöni, a pierdut vineri seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa grupării Olympique Lyon, în etapa a 23-a din Ligue 1.

Mikautadze a deschis scorul pentru Metz, în minutul 12, dar lyonezii au egalat până la pauză, prin Lacazette, în minutul 45+1, şi au trecut la conducere prin reuşita lui Benrahma, din minutul 60. Elevii lui Boloni au controlat finalul de meci, dar Lyon s-a impus cu 2-1.

Metz nu a mai câştigat din 26 noiembrie 2023, a ajuns pe locul 17, cu 17 puncte, iar Lyon ocupă poziţia a 10-a, cu 28 de puncte.

Cu ce se laudă Piedone: ”L-am bătut pe șmecherul numărul 1”. Povestea care i-a adus celebra poreclă
Cristian Popescu-Piedone deja se vede primar al Bucureștiului. El a declarat că va câștiga cu peste 40% și că pentru PSD ar fi bine să-l susțină. De asemenea, politicianul continuă...
Cât de aproape este Nicușor Dan de al doilea mandat. Nou sondaj realizat la comanda actualului primar al Capitalei
Primarul general Nicuşor Dan este favorit în cursa pentru Primăria Capitalei, cu 46,1% din opţiuni, conform unui sondaj Verifield realizat la comanda actualului edil. La întrebarea ”Dacă...