Una dintre cele mai frumoase românce a obținut bronz la Campionatul European

Duminica, 29 Mai 2022, ora 13:13
3597 citiri

Laura Ilie a câştigat medalia de bronz la Grand Prix-ul ISSF Baku 2022, la puşcă aer comprimat 10 m, informează COSR.

Sportiva de la CS Dinamo a totalizat 261.0 puncte şi s-a clasat pe locul 3 la competiţia din Azerbaidjan, după Oceanne Muller (Franţa) şi Aneta Stankiewicz (Polonia).

Totodată, ea a primit puncte importante în rankingul ISSF, care se va lua în calcul la calificarea la Jocurile Olimpice de la Paris 2024.

La 22 mai, Laura Ilie, legitimată la CS Dinamo, a obţinut medalia de argint la Grand Prix-ul de la Granada, în aceeaşi probă de puşcă 10 metri.

Ea este considerată una dintre cele mai frumoase sportive din România.

Se încing spiritele în PSD după ce partidul a comandat un sondaj care o dă pe Gabriela Firea pe prima poziție într-un top al încrederii. În urmă cu câteva săptămâni, într-un alt...