Cu cine va juca Irina Begu în turul doi la Australian Open

Miercuri, 18 Ianuarie 2023, ora 11:43
2419 citiri
Laura Siegemund va fi adversara Irinei Begu FOTO facebook

Irina Begu s-a calificat în turul al doilea de la Australian Open, după un meci eroic împotriva americancei Elizabet Mandlik.

Irina a pierdut primul set cu 3-6, dar a revenit spectaculos în joc deși în setul doi a fost condusă cu 3-1, 4-2, 5-3 și 6-5. Irina a câștigat la tie-break cu 7-6, iar în setul trei s-a impus cu 6-2. Meciul a durat două ore și 39 de minute.

În turul secund, ea va juca împotriva nemțoaicei Laura Siegemund (34 ani - locul 158 WTA), care a trecut de italianca Lucia Bronzeti.

Begu și Siegemund s-au întâlnit de patru ori în carieră, trei victorii revenind nemțoaicei și una româncei.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...
#Laura Siegemund, #Irina Begu, #adversara, #Australian Open, #bilant, #confruntari , #Australian Open