Performanta fantastica: Reghecampf s-a calificat in finala Ligii Campionilor Asiei

Marti, 30 Septembrie 2014, ora 20:10
10224 citiri

Al-Hilal, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, s-a calificat, marti, in finala Ligii Campionilor Asiei, dupa infrangerea, scor 1-2, de pe terenul lui Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

Avantajul de trei goluri luat in meciul tur (3-0) a fost suficient pentru Al-Hilal, care merge in finala competitiei pentru a cincea oara in istorie.

Primul gol al meciului a fost marcat in minutul 10 de Myeong-Ju Lee (Al-Ain), dar Hilal a revenit si a egalat in minutul 65 prin Al Shamrani. Al-Ain a marcat golul victoriei in minutul 78, prin Kembo-Ekoko, insa nu a fost suficient.

La Al-Hilal, Mihai Pintilii a fost titular.

In cealalta semifinala se intalnesc FC Seoul (Coreea de Sud) si WS Wanderers (Australia), intr-un meci programat miercuri.

In prima mansa, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 0-0.

Finala Ligii Campionilor Asiei se va disputa dupa sistemul tur-retur.

Laurentiu Reghecampf a preluat-o pe Al-Hilal in aceasta vara si a disputat, in Liga Campionilor Asiei, meciurile din sferturile de finala si semifinale.

Antrenorul roman are un salariu anual de 3,5 milioane de dolari in Arabia Saudita.

Al-Hilal are doua Ligi ale Campionilor Asiei in palmares, in 1991 si 2000.

AL-AIN - AL-HILAL 2-1

1 - A inceput meciul!

10 - GOL AL AIN! Gazdele deschid scorul prin Ju Lee.

45 - Pauza!

46 - Se reia jocul!

65 - GOL AL HILAL! Nasser Al Shamrani egaleaza pentru oaspeti!

72 - Asamoah Gyan (Al-Ain) este eliminat!

78 - GOL AL AIN! Kembo-Ekoko inscrie pentru gazde si o aduce pe Al-Ain in avantaj.

90 - Final de meci!

Al-Hilal este ca si calificata in finala Ligii Campionilor Asiei, dupa victoria de pe teren propriu, scor 3-0, in fata lui Al-Ain (Emiratele Arabe Unite).

In cealalta semifinala se intalnesc FC Seoul (Coreea de Sud) si Western Sydney Wanderers (Australia).

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Al Ain Al Hilal, #Laurentiu Reghecampf Al Hilal, #Reghecampf semifinala Liga Campionilor , #Al Hilal