Reghecampf l-a invins pe Piturca in Arabia Saudita dupa un meci nebun

Marti, 23 Decembrie 2014, ora 21:55
14020 citiri

Al-Hilal, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf, s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Coroanei Printului, dupa ce a trecut cu 3-2 (dupa prelungiri) de formatia lui Victor Piturca, Al-Ittihad, la capatul unui meci nebun.

Meciul marilor orgolii din Arabia Saudita a inceput in forta. Formatia lui Piturca a deschis scorul dupa doar noua minute, dintr-un penalti transformat de Marquinho, dar bucuria a fost de scurta durata.

Dupa alte noua minute, Al Hilal a egalat prin Al Faraj, iar din minutul 35 echipa lui Reghecampf a preluat conducerea, Al Shamrani marcand cu capul din centrarea lui Pintilii.

Cu doua minute inainte de pauza, formatia lui Piturca a reusit, insa, egalarea, Asiri fiind autorul golului.

In partea secunda, Hilal a avut o bara prin Neves, insa mai mult s-a jucat in asteptarea prelungirilor.

Formatia lui Reghecampf a fost totusi mai proaspata in prelungiri, iar Al-Shamrani a adus victoria in minutul 98, cu o reusita superba.

Al-Ittihad - Al Hilal 2-3

1 - A inceput meciul!

9 - Formatia lui Piturca deschide scorul dintr-un penalti transformat de Marquinho.

18 - Al Faraj egaleaza pentru echipa lui Reghecampf.

35 - Reghecampf preia conducerea dupa golul lui Al Shamrani.

43 - Asiri egaleaza pentru formatia lui Piturca.

45 - Pauza!

46 - Se reia jocul!

90 - Finalul timpului regulamentar, urmeaza prelungiri.

90 - Incep prelungirile.

97 - Al Hilal trece la conducere dupa un gol superb reusit de Al Shamrani.

120 - Final de meci! Al Hilal se califica!

Victor Piturca este antrenorul lui Al-Ittihad, in timp ce Laurentiu Reghecampf o pregateste pe Al-Hilal.

Presa araba a scris ca Laurentiu Reghecampf ar putea fi demis daca va pierde acest meci.

Cele doua echipe s-au intalnit si pe 1 decembrie, in campionat, scorul fiind 0-0.

Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...
Ciolacu laudă candidatura lui Firea la primărie: "Este cea mai bună alegere pentru bucureștenii care își doresc mai puțin spectacol"
După decizia luată în coaliția PSD-PNL de a retrage sprijinul pentru candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la primăria Capitalei, Marcel Ciolacu o prezintă pe Gabriela Firea ca cea mai bună...
#Piturca Reghecampf Live, #meci Piturca Reghecampf, #Al Ittihad Al Hilal Live , #stiri Laurentiu Reghecampf