FCSB risca sa rateze titlul, iar Reghecampf a gasit vinovatul

Sambata, 06 Mai 2017, ora 10:12
5265 citiri

Laurentiu Reghecampf prezinta numele celui care "a schimbat soarta acestui campionat".

FCSB risca sa rateze titlul, dupa ce in urma cu doua etape parea ca nimeni n-o mai poate opri, iar tehnicianul "ros-albastrilor" considera ca vinovat e arbitrul asistent Octavian Sovre.

Reghe e convins ca n-a fost penalti la Romera in prelungirile derbiului cu Dinamo, pierdut de FCSB cu 2-1.

"A schimbat soarta acestui campionat prin ceea ce a facut in acest meci. O sa aiba numai cuvinte de lauda din partea a patru milioane de fani ai Stelei", a declarat Reghecampf la Digi Sport.

"Din punctul meu de vedere nu a fost penalty. Am fost jucator de banda si stiu foarte bine. In minutul 96 nu dai un astfel de penalti", a continuat acesta.

Dinamo a castigat derbiul disputat luni seara pe National Arena cu FCSB, scor 2-1, in etapa a 8-a din playoff-ul Ligii 1. Sergiu Hanca a marcat ambele goluri ale "cainilor" dupa doua lovituri de la 11 metri, ultima in prelungiri, in timp ce reusita "ros-albastrilor" i-a apartinut lui Marian Pleasca.

Totusi, fostul mare arbitru roman Ion Craciunescu e de parere ca decizia arbitrilor e una corecta.

Cu doua etape inainte de finalul sezonului, Viitorul si FCSB se afla in fruntea clasamentului cu cate 38 de puncte, urmatate indeaproape de Dinamo, cu 36 de puncte.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Reghecampf vinovat ratare titlu, #FCSB sanse titlu, #FCSB penaltiuri Dinamo , #stiri Laurentiu Reghecampf