Jucătorul care l-a dezamăgit pe Reghecampf în derby-ul Craiovei. Cum a comentat antrenorul ironiile rivalilor olteni

Luni, 04 Octombrie 2021, ora 08:33
3319 citiri
Laurențiu Reghecampf

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Laurenţiu Reghecampf, a declarat duminică seară, după meciul cu U Craiova 1948, scor 2-0, că a fost dezamăgit de atitudinea lui Dan Nistor şi chiar a intenţionat să îl schimbe pe jucător, autorul primului gol (minutul 47), conform news.ro.

“Adi Mutu a gândit foarte bine, era foarte greu pentru ei dacă ar fi jucat deschis contra noastră, având în vedere ce viteză au jucătorii noştri. Am fost puţin dezamăgit de atitudinea lui Nistor, am avut o discuţie cu el în cabină şi i-am spus ce vreau de la el. A greşit multe pase în prima repriză, mă gândeam să-l schimb. El trebuie să lege jocul nostru. În repriza secundă s-a văzut o schimbare, el trebuie să joace simplu.

Avem un lot echilibrat acum, jucătorii tineri fac diferenţa. Am fost concentrat numai la meci, n-am auzit nimic, nu mă deranjează că m-au prezentat LR. Şi pe WhatsApp sunt trecut LR, este vorba de respect, pe mine nu mă deranjează”, a spus Reghecampf la Digi Sport.

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică seară, cu scorul de 2-0, rivala locală U Craiova 1948, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Dan Nistor ’47 şi Ştefan Baiaram ’85.

În minutul 72, de la gazde a fost eliminat Compagno după ce l-a lovit cu palma în cap pe Pigliacelli.

Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
#Laurentiu Reghecampf, #Craiova, #derby, #Dan Nistor , #stiri Laurentiu Reghecampf