Reghecampf si-a explicat decizia neobisnuita de la meciul cu Botosani

Sambata, 13 August 2016, ora 16:31
4693 citiri

Laurentiu Reghecampf, antrenorul Stelei, si-a explicat decizia neobisnuita din meciul cu FC Botosani.

In duelul de vineri seara, Reghe, a efectuat toate cele trei schimbari de la pauza, introducandu-i in teren pe Hamroun, Adi Popa si Nicusor Stanciu.

Tehnicianul spune ca a incercat sa le dea celor trei 45 de minute intr-un meci oficial inaintea duelului de marti, cu Manchester City, din preliminariile Champions League.

"A trebuit sa le dau jucatorilor care vor evolua marti minute. Pentru ca, indiferent cat te antrenezi, nu se compara cu ritmul din partidele oficiale", a explicat Reghecampf.

Steaua s-a impus fara probleme pe terenul celor de la Botosani in etapa a patra a Ligii 1, scor 2-0.

In urma acestui rezultat, vicecampioana a ajuns la trei victorii consecutive in campionat.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...