Cu ochii pe Lazio! Ce a făcut adversara CFR-ului din Conference League

Vineri, 03 Februarie 2023, ora 07:07
1293 citiri
Lazio Roma a fost eliminată FOTO facebook

Juventus Torino a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Lazio Roma, în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Autorul unicului gol al meciului a fost Gleison Bremer, care a marcat în minutul 44, din pasa lui Kostic. La echipa din capitala Italiei, Ştefan Radu a fost rezervă neutilizată.

În semifinale, Juventus Torino va înfrunta echipa Inter Milano. În cealaltă semifinală se vor întâlni AC Fiorentina şi Cremonese.

Lazio este adversara campioanei CFR Cluj în Conference League.

Lazio - CFR Cluj, turul play-off-ului Conference League, se joacă joi, 16 februarie, de la ora 22:00. Manșa decisivă este programată o săptămână mai târziu, în Gruia, de la ora 19:45.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...
#lazio, #eliminare, #cupa italiei, #infrangere, #juventus, #adversara CFR Cluj , #stiri fotbal