Lovitură pentru PSG în Liga Campionilor! Leo Messi n-a fost inclus în lotul parizienilor. Care e motivul

Marti, 02 Noiembrie 2021, ora 12:14
4167 citiri
Leo Messi

Starul argentinian Lionel Messi nu a fost inclus în lotul echipei Paris Saint-Germain pentru meciul cu RB Leipzig, programat miercuri seara în Germania, în cadrul etapei a patra a Ligii Campionilor la fotbal, a anunţat clubul francez.

Messi (34 ani) a jucat doar o repriză în partida câştigată de PSG pe teren propriu, vineri seara, în faţa formaţiei Lille OSC (2-1), în campionatul Franţei, fiind înlocuit la pauză, din precauţie, după ce acuzase anterior o jenă musculară şi o problemă la genunchi.

Antrenorul parizienilor, Mauricio Pochettino nu doreşte să-şi asume niciun risc în ceea ce-l priveşte pe sextuplul câştigător al Balonului de Aur, care a efectuat luni o nouă şedinţă individuală de pregătire, precizează RMC Sport.

În aceste condiţii, atacul lui PSG la meciul de la Leipzig va fi compus din francezul Kylian Mbappe, brazilianul Neymar şi argentinianul Angel Di Maria.

Ce spune antrenorul Barcelonei după ce a dat lovitura la Paris
FC Barcelona "a dat dovadă de caracter" în victoria obţinută în faţa formaţiei Paris Saint-Germain (scor 3-2), miercuri seara, pe Parc des Princes, în prima manşă a sferturilor de finală...
Antrenorul lui PSG, după eșecul cu FC Barcelona: ”Nu ne place”
Luis Enrique, antrenorul echipei Paris Saint-Germain, a declarat că acceptă ''criticile pe care le implică înfrângerea" suferită pe teren propriu în faţa formaţiei FC Barcelona (scor 2-3),...