Lewandowski a marcat primul gol oficial pentru Barcelona! Ce au făcut catalanii în deplasarea de la Sociedad

Luni, 22 August 2022, ora 08:56
2578 citiri
Lewandowski a marcat pentru Barcelona FOTO facebook

FC Barcelona a început ezitant campionatul, terminând la egalitate, în prima etapă, scor 0-0 cu Rayo Vallecano.

În cea de-a doua etapă, catalanii au învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Real Sociedad.

Atacantul Robert Lewandowski a marcat de două ori în ziua în care a împlinit 34 de ani. Polonezul a marcat în minutele 1 şi 68.

Pentru Barca au mai punctat Dembele '66 şi Fati '79.

Golul echipei basce a fost înscris de Isak, în minutul 6.

Tot cu 4-1 a învins și Real Madrid în deplasarea de la Celta Vigo.

Ofertă de 100 de milioane de euro pentru un star al Barcelonei
Liga saudită i-ar fi oferit lui Robert Lewandowski un contract în valoare de 100 de milioane de euro pe an, potrivit Mundo Deportivo. Cu toate acestea, polonezul vrea să rămână la Barça şi...
A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...