Liga 1: Remiza controversata in primul meci al zilei

Duminica, 11 Decembrie 2011, ora 14:58
1833 citiri

Sportul Studentesc si Petrolul Ploiesti au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci important pentru zona inferioara a clasamentului. Sportul a obtinut un punct dupa un gol controversat.

Echipa din Regie a inceput in forta meciul cu Petrolul, insa Curelea a ratat din toate pozitiile, iar la pauza s-a intrat la egalitate, scor 0-0, dupa ce si Komazec ratase singur cu portarul.

Fotbalistul Petrolului s-a razbunat insa in minutul 48, cand a reusit sa deschida scorul pe o iesire gresita a portarului Popescu.

Totusi, "studentii" au reusit sa obtina un punct, Dobre egaland in minutul 56 intr-o faza controversata. Mingea a lovit transversala si a fost respinsa apoi de Bornescu, insa tusierul a considerat ca a depasit cu intreaga circumferinta spatiul portii si a validat golul.

Dupa acest rezultat, Sportul ocupa locul 16 in Liga 1, cu 16 puncte, iar Petrolul se afla pe 11, cu 20 de puncte.

Etapa urmatoare, Sportul are un meci vital pe teren propriu cu Concordia Chiajna, iar Petrolul va intalni campioana Otelul in deplasare.

C.M.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...