Liga 1: Brasovul opreste Rapidul lui Lucescu

Sambata, 10 Septembrie 2011, ora 18:55
2012 citiri

Rapid si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 1-1, in meciul din etapa a 6-a disputat in Regie.

Brasovenii au inceput avansat meciul din Regie, incercand sa stea cat mai mult in jumatatea adversa, dar Rapid i-a taxat fara prea mari emotii.

O degajare gresita a portarului Felgueiras a facut ca mingea sa ajunga la Surdu, care a avansat spre poarta. Dintr-un ricoseu, Deac a intrat in posesia balonului si a obtinut, in minutul 18, o lovitura de pedeapsa din care Herea a inscris fara emotii.

Giulestenii au facut pasul inapoi dupa marcarea golului si brasovenii au dominat tot mai mult teritorial. Ei au avut insa de asteptat pana in minutul 65 pentru a reusi golul egalizator.

Muntenegreanul Bozovici a oprit o minge in careu cu mana, iar Hategan nu a stat pe ganduri si a acordat penalty si al doilea cartonas galben pentru giulestean. Cristescu a transformat si el penaltiul fara emotii

Finalul meciului s-a incins, Pancu fiind la mica distanta de rangul de eoru pe care l-a purtat in ultimele etape. El a patrun superb in careu in minutul 81, insa bara s-a opus.

Prin intermediul unei actiuni individuale s-a produs si ultima ocazie importanta a meciului, in minutul 88, cand Chipciu a patruns in banda stanga, dar Ezequias a salvat din fata portii, salvand remiza.

Pana la disputarea celorlalte meciuri din aceasta etapa, Rapid ocupa locul 2, cu 13 puncte, iar FC Brasov se afla pe 10, cu 7 puncte.

Ce spune noul antrenor al Rapidului! De ce nu putea să refuze oferta lui Șucu
Rapid a bifat o serie de 4 înfrângeri în tot atâtea meciuri în play-off astfel că demisia lui Cristiano Bergodi a venit normal. Noii antrenori sunt Bogdan Lobonț ca principal, alături de...
Dan Șucu aruncă bomba ! Ce antrenor vine la Rapid: Are studii la cea mai bună școală
Dan Șucu, patronul celor de la Rapid, a anunțat faptul că știe deja cine va fi următorul antrenor al echipei, dacă se va califica în cupele europene. „Promisiunea noastră fermă pentru...