Liga 1: Achim aduce victoria Ceahlaului in 5 minute

Vineri, 29 August 2014, ora 22:55
2855 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a obtinut o victorie importanta in etapa a sasea din Liga 1, moldovenii impunandu-se in fata Concordiei Chiajna cu scorul de 2-0.

Ambele goluri au fost reusite de mijlocasul Alexandru Achim, intr-un interval de cinci minute.

Dupa o prima repriza in care cea mai mare ocazie a fost ratata de nemteanul Gheorghiu, Ceahlaul a deschis scorul in minutul 71, atunci cand Achim a marcat cu un sut puternic din interiorul careului.

Acelasi Achim a dus scorul la 2-0 cinci minute mai tarziu, el transformand un penalti obtinut de Carjan.

Dupa acest al doilea gol, ilfovenii au avut doua ocazii mari, insa Bajenaru si Stan au ratat.

Echipele de start

Ceahlaul: Jovic - Dumitras, Marc, Ichim, Slavickas - Achim, Clonin - Gheorghiu, Garcia, Chitosca - Pavel

Antrenor: Florin Marin

Concordia: Ramniceanu - Stan, Bagaric, Maftei, Ricardo, Bucurica - Dodo, Lovin, Rosu - Serediuc, Pena

Antrenor: Marius Sumudica

George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
#Ceahlaul Chiajna Liga 1, #Liga 1 rezultate, #Ceahlaul victorie Chiajna , #etape