Liga 1: Chiajna, victorie cu scandal in fata Timisoarei

Vineri, 06 Decembrie 2013, ora 22:25
2055 citiri

Concordia Chiajna a obtinut o victorie dramatica in etapa cu numarul 17 a Ligii 1, trecand de ACS Poli Timisoara, scor 2-1.

A fost insa un rezultat contestat de banateni, care au avut un penalti clar la ultima faza a partidei.

Concordia lui Ionut Chirila a inceput tare partida de pe teren propriu, amenintand poarta lui Nuno Claro din primele minute. Nigerianul Onduku, jucator monitorizat de Arsenal, daca e sa-l ascultam pe tehnician, a lovit chiar bara portii Timisoarei in minutul 25.

Gazdele au deschis scorul cinci minute mai tarziu, Purece transformand un penalti obtinut de Bucurica.

Dupa alte patru minute a fost randul oaspetilor sa ceara lovitura de la 11 metri, la interventia lui Bambara asupra lui Keita, fara a-l impresiona insa pe arbitru.

Banatenii au restabilit egalitatea la 10 minute dupa startul partii secunde, atunci cand argentinianul Nicolas Gorobsov a marcat cu un sut frumos, din afara careului.

A urmat o noua solicitare de penalti, de aceasta data din partea gazdelor, in urma unui hent comis in propriul careu de Scutaru, insa Teo Craciunescu a ramas impasibil.

Pe final de meci Poli a avut din nou penalti si din nou arbitrul a trecut cu vederea infractiunea.

Chiajna castiga astfel cu sansa si, am putea spune, cu ajutorul arbitrului.

Chiajna: Rimniceanu - Dima, Leca, Bambara, Bucurica - Onduku, Ispir, Purece, N. Rosu, Serediuc - Wellington

Rezerve: Cobrea, Savin, Stratila, L. Ganea, D. Florea, M. Neagu, G. Apostol

ACS Poli: Nuno Claro - Belu, Scutaru, Seroni, Poparadu - Al. Popovici, Ov. Petre, Nanu, Gorobsov, Keita - Szekely

Rezerve: Pap, Nohai, Balace, Trandu, Boldea, Nicola, Balaure

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chiajna Timisoara rezultat, #rezultate Liga 1, #Chiajna rezultate Liga 1 , #etape