Scandal de proportii in Liga 1: Un arbitru, acuzat ca a lovit un conducator de club

Luni, 29 August 2011, ora 16:47
2282 citiri

Etapa si scandalul in Liga 1, acesta pare sa fie sloganul perfect pentru campionatul pastorit de Dumitru Dragomir. Nici runda a cincea nu a fost ocolita de asemenea dispute, arbitrul Paul Unimatan fiind acuzat ca l-a lovit pe presedintele executiv al Ceahlaului Piatra Neamt, Vicentiu Iorgulescu.

Conducatorul moldovenilor s-a dus, in pauza meciului cu Rapid, de duminica, la cabinele arbitrilor pentru a-i cere socoteala lui Unimatan pentru maniera in care conduce meciul.

Acesta ar fi refuzat dialogul, mai ales ca niciun oficial al vreunei echipe nu are voie sa interactioneze cu arbitrii la pauza, si, sustine Iorgulescu, l-ar fi lovit cu capul in arcada.

"Am fost la el la pauza si el m-a impins cu capul si m-a lovit in arcada. L-am intrebat daca nu ii e rusine, atat am apucat sa-i spun si m-a lovit. Erau multi martori acolo.

Norocul lui e ca acolo nu sunt camere video, ca il taram prin tribunale. El a trecut in raportul de arbitraj ca m-am dus cu capul aplecat spre el, dar fara a avea intentia de a lovi", a spus Vicentiu Iorgulescu la GSpTV.

Ceahlaul a pierdut dramatic intalnirea cu Rapid, de pe teren propriu. Dupa 0-2 la pauza, moldovenii s-au trezit dupa reluarea jocului, au marcat odata si au ratat apoi de mai multe ori egalarea.

In final, antrenorul "giulestenilor", Razvan Lucescu, a fost eliminat pentru ca protesta vehement la deciziile arbitrului.

Orba acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#scandal proportii Liga 1, #arbitru batut conducator, #Paul Unimatan Vicentiu iorgulescu , #etape