Rapid a facut spectacol cu FC Vaslui in primul meci al Ligii 1

Vineri, 22 Iulie 2011, ora 20:23
4637 citiri

Rapid Bucuresti s-a impus cu 3-0 in fata echipei FC Vaslui, in primul meci al noului sezon al Ligii 1.

Rapidul lui Razvan Lucescu a inceput perfect campionatul, obtinand o victorie categorica in urma unui joc foarte bun.

Chiar daca s-a desfasurat cu portile inchise, primul meci al noului sezon nu a dezamagit, cele doua formatii oferind o prima repriza excelenta.

Giulestenii au modificat tabela inca din minutul 8 prin Ciprian Deac. Fotbalistul transferat in aceasta vara de la Schalke 04 l-a invins pe Cerniauskas cu un sut din prima, din pasa lui Cassio.

A urmat un sfert de ora de dominatie a oaspetilor. Un gol inscris de Papp a fost anulat pe motiv de ofsaid, iar Canu a ratat cu putin poarta la o centrare care i-a apartinut lui Adailton.

Gazdele au punctat din nou cu 10 minute inainte de pauza, cand Surdu a profitat de o minge balbaita de moldoveni in propriu careu si a trimis mingea in plasa din numai sapte metri.

Vasluienii au inceput modest repriza secunda, iar eliminarea lui Milanov din minutul 68 avea sa pecetluiasca soarta meciului din Regie.

Ocaziile s-au rarit la cele doua porti, dar elevii lui Razvan Lucescu au reusit sa marcheze din nou cu trei minute inainte de final. Deac, care a profitat de o greseala comisa de Canu in preajma propriului careu, i-a pasat lui Herea si mijlocasul a inchis tabela la 3-0.

Ati putut urmari, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea primei partide a noului sezon al Ligii 1, dintre Rapid Bucuresti si FC Vaslui.