Liga 1: Chiajna incheie sezonul en fanfare!

Sambata, 19 Mai 2012, ora 21:40
3356 citiri

Concordia Chiajna a terminat sezonul cu o victorie in fata celor de la Pandurii Targu Jiu, scor 3-1.

Echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf a deschis scorul in minutul 36, dupa o lovitura de cap a lui Filip.

La zece minute dupa pauza, oaspetii au egalat prin Alexandru Maxim, insa imediat Voiculet a vazut cartonasul rosu.

Pe fondul superioritatii numerice, Concordia a inscris golul victoriei in minutul 75, prin Paulinho. In prelungiri, Chiajna a mai punctat o data, prin Rocha.

Dupa acest rezultat, Chiajna urca pe locul 9, cu 45 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe locul opt, cu 47 de puncte.

C.M.

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...