CFR Cluj a umilit Concordia Chiajna

Sambata, 15 Octombrie 2011, ora 23:25
2594 citiri

CFR Cluj a castigat fara probleme, scor 4-0, intalnirea jucata sambata seara la Chiajna, cu Concordia, in etapa a 10-a a Ligii 1.

Trupa lui Jorge Costa a inceput ca din tun partida si a punctat de doua ori in primele opt minute. Weldon a deschis scorul in minutul 5, dupa o mare gafa a apararii gazdelor, iar Sougou a dublat avantajul oaspetilor dupa o pasa primita de la autorul primului gol.

Pana la pauza, clujenii au mai puntat odata, prin acelasi Sougou, in minutul 24, in urma unei actiuni superbe in banda dreapta.

Imediat dupa pauza, CFR a mai marcat odata. Renan l-a invins pe Kolev cu un sut din afara careului si a stabilit scorul final al intalnirii.

Bucuria oaspetilor a fost umbrita putin de eliminare suferita de Ronny in minutul 84, dupa un fault dur la Chitu.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj a ajuns la 20 de puncte in clasamentul Ligii 1 si urcat pe locul 3, la doua puncte distanta de prima clasata, Dinamo, care are insa si un meci mai putin disputat. De partea cealalta, ilfovenii raman pe ultimul loc al clasamentului, cu doar 6 puncte stranse in primele 10 etape.

Concordia Chiajna: Kolev - Marin (Dima '58), Bozga, Stoica (Galiassi '64), Vitinha - Chitu, Stere - Popa, Trica, Muzac (Mihalcea '46) - Baltoi.

Antrenor: Laurentiu Dinita.

CFR Cluj: Beto - Panin, Cadu, Nuno Diogo, Camora - Peralta, Muresan, Renan - Sougou (Kapetanos '75), Weldon (Ronny '64), Bastos (Celestino '76).

Antrenor: Jorge Costa.

Arbitru: Sebastian Coltescu.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Jucătorul român de la CFR Cluj a ales naționala Ungariei! Acum joacă meci de meci
Un jucător care a făcut junioratul la CFR Cluj s-a transferat în Ungaria la Vasas Budapesta iar acum joacă meci de meci la echipa de club dar și la naționala Ungariei. Attila Girsik a fost...
#CFR Cluj castigat Chiajna, #CFR Cluj, #concordia chiajna, #Liga 1 etapa 10 , #meciuri