FCSB, invinsa de Viitorul lui Hagi

Sambata, 09 Septembrie 2017, ora 22:23
17379 citiri

FCSB a fost invinsa de Viitorul Constanta, scor 0-1, intr-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1.

Dupa ce a transferat cei mai buni jucatori de la Viitorul in aceasta vara, FCSB a avut o prestatie lamentabila.

Cu un Budescu apatic, un Alibec mai nervos ca oricand si un Florin Tanase pierdut pe teren, jocul ofensiv al ros-albastrilor a fost definitia dezastrului.

Numarul certurilor dintre jucatori a depasit cel al ocaziilor la poarta lui Rimniceanu, iar Viitorul a devenit mai curajoasa de la minut la minut.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 31, cand Eric l-a invins pe debutantul Vlad cu un sut de la peste 20 de metri.

La pauza, Dica a schimbat si i-a trimis pe teren pe Golofca si Teixeira in locul lui Enache si Budescu, dar nici aceste mutari nu au adus schimbarea scontata.

FCSB a continuat sa joace lamentabil si a incheiat acest meci in genunchi, prima ocazie venind abia in minutul 85, la un sut al lui Balasa.

Formatia lui Dica a platit si pentru faptul ca i-a menajat pe Nedelcu si Benzar, dintr-un motiv necunoscut.

Dupa acest rezultat, FCSB ramane pe locul 4, cu 18 puncte, in timp ce Viitorul este pe 8, cu 11 puncte.

Etapa viitoare, FCSB va primi vizita lui Gaz Metan Medias, iar Viitorul se va deplasa la Giurgiu pentru a intalni Astra.

VIITORUL - FCSB 1-0

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

89 - Ocazie mare pentru Viitorul, insa Dragus rateaza singur cu portarul.

86 - Golofca trimite cu capul peste poarta din marginea careului.

85 - Prima ocazie de gol a FCSB! Balasa suteaza puternic langa bara, dar Rimniceanu scoate in corner!

83 - Balasa suteaza peste poarta din lovitura libera de la 20 de metri.

82 - Dragus vede cartonasul galben.

81 - Cicaldau vede cartonasul galben.

76 - Schimbare Viitorul: De Nooijer intra in locul lui Eric.

75 - Alibec primeste cu spatele la poarta, dar se ridica fanionul pentru ofsaid.

71 - Morais vede cartonasul galben.

69 - Golofca trage slab in bratele portarului din marginea careului.

68 - Schimbare Viitorul: Dragus intra in locul lui Vina.

68 - Schimbare FCSB: Coman intra in locul lui Man.

67 - Chitu scapa singur cu portarul, dar trage in Andrei Vlad!

65 - Planici incearca o cursa in jumatatea adversa, insa faulteaza.

62 - Schimbare Viitorul: Ciobanu intra in locul lui Tucudean.

62 - Man incearca o reluare din foarfeca, dar da pe langa minge.

58 - Cristi Ganea suteaza putin pe langa poarta din lovitura libera.

57 - Dennis Man vede cartonasul galben.

54 - Planici trimite cu capul peste poarta dupa o centrare buna a lui Alibec.

50 - Golofca suteaza pe langa poarta din marginea careului.

46 - Se reia jocul!

Schimbari FCSB: Golofca si Teixeira intra in locul lui Budescu si Enache.

45+2 - Pauza!

45 - Eric vede cartonasul galben.

45 - 2 minute suplimentare.

44 - Atac prelungit al FCSB, ramas fara rezultat.

38 - Budescu suteaza direct din corner, mingea e scoasa de Rimniceanu in corner!

38 - Junior Morais patrunde spre poarta si suteaza pe langa!

38 - Budescu reia din foarfeca, dar mingea e blocata.

37 - Tiru vede cartonasul galben.

34 - Budescu trage slab din lovitura libera de la peste 30 de metri.

32 - GOL VIITORUL! Eric inscrie cu un sut de la peste 25 de metri!

30 - FCSB s-a instalat in jumatatea adversa, dar jocul se opreste la marginea careului.

23 - Balasa respinge bine la un sut trimis de Dani Lopez.

22 - Rimniceanu iese in afara careului si respinge din fata lui Alibec.

20 - FCSB nu joaca nimic, jocul este foarte slab. Budescu si Alibec par apatici, Tanase iesit din forma.

17 - Budescu vede cartonasul galben pentru simulare.

16 - Budescu centreaza in careu, se cere penalti pentru un presupus hent, dar faza continua.

14 - FCSB are un corner, insa Planici nu reuseste sa trimita spre poarta.

12 - Inceput destul de slab, fara nicio ocazie.

8 - Budescu incearca o pasa perpendiculara, dar trimite prea puternic.

4 - FCSB are un contraatac periculos, insa Florin Tanase paseaza gresit.

1 - Budescu suteaza in blocaj din afara careului si FCSB are un corner.

1 - A inceput meciul!

Viitorul: Rimniceanu - Lopez, Tiru, Horj, Ganea - Cicaldau, Mladen, Vina - Eric, Tucudean, Chitu.

Rezerve: Buzbuchi - Ghita, De Nooijer, Ciobanu, Dragus, Dumitrescu, Baluta.

FCSB: Vlad - Enache, Planici, Balasa, Momcilovici - Pintilii, Morais - Man, Budescu, Tanase - Alibec

Rezerve: Nita, Larie, Gnohere, Coman, Golofca, Popescu, Teixeira

19:00 - Dica il titularizeaza in premiera pe portarul Andrei Vlad, aflat la primul meci pentru FCSB.

FCSB nu va conta in aceasta partida pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar, pe care ii va menaja.

Inaintea acestui meci, FCSB este pe locul 4, cu 18 puncte, iar Viitorul pe 10, cu 8 puncte.

Partida e televizata de Digi Sport, Dolce Sport si Look TV.

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...