Liga 1: ACS Poli Timisoara pierde cu Dinamo si este ca si retrogradata

Luni, 28 Mai 2018, ora 22:38
4492 citiri

ACS Poli Timisoara a fost invinsa pe teren propriu de Dinamo, scor 1-3, in penultima etapa a play-out-ului Ligii 1.

Formatia lui Adrian Neaga va juca aproape sigur in sezonul urmator in Liga 2, in urma acestui rezultat, avand nevoie de o minune in ultima etapa.

Pentru a se salva de la retrogradarea directa, Timisoara trebuie sa bata in ultima etapa la Chiajna, iar FC Voluntari sa fie invinsa de Juventus Bucuresti.

In partida cu Dinamo, jucatorii lui Neaga au intrat crispati, iar Daniel Popa a deschis scorul in minutul 25, din pasa lui Salomao.

Timisoara a fortat in atac, a avut cateva ocazii bune, dar cei care au marcat au fost tot dinamovistii, in minutul 58, prin Salomao, cu un sut sub transversala.

Banatenii au cazut complet pe final, iar Pesici a punctat si el in minutul 75. Golul de onoare a venit abia in minutul 90, cand Katsikas si-a bagat mingea in propria poarta.

C.S.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...