Liga 1: CFR Cluj a facut scor cu Clinceni

Sambata, 02 Noiembrie 2019, ora 22:24
5708 citiri

CFR Cluj a castigat categoric intalnirea disputata, sambata seara, pe teren propriu, cu nou-promovata Academica Clinceni, in etapa a 15-a a Ligii 1.

Trupa pregatita s-a impus cu 3-0, toate reusitele meciului venind in partea secunda.

Scorul a fost deschis de Culio, in minutul 53, dupa un penalti dictat pentru un hent in careu al lui Okan.

Peste un sfert de ora, Lacina Traore a marit avantajul clujenilor, iar, in minutul 71, Deac a finalizat din interiorul careului, dupa ce un sut al atacantului ivorian a fost blocat de un fundas in fata portii ramase goale.

Cu aceasta victorie, CFR Cluj face 30 de puncte si revine in fruntea clasamentului Ligii 1.

De partea cealalta, ilfovenii raman pe penultimul loc al clasamentului, cu 11 puncte.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Boli, Camora - Culio, Bordeianu, Itu - Deac, Omrani, Costache.

Antrenor: Dan Petrescu.

Academica Clinceni: Valceanu - Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Parvulescu - Sut, Cebotaru - Cristian, Ion, Achim - Vojtus.

Antrenor: Ilie Poenaru.

Arbitru: Catalin Busi.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#rezultat CFR Cluj Clinceni, #scor CFR Cluj Clinceni, #rezultate meciuri Liga 1 , #meciuri