Liga 1: CFR Cluj invinge Dinamo dupa o faza controversata

Joi, 10 August 2017, ora 22:55
7420 citiri

CFR Cluj a obtinut a patra victorie consecutiva in Liga 1, scor 1-0, in derbiul cu Dinamo.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Emmanuel Culio, dintr-un penalti controversat, in minutul 37.

Arbitrul a vazut un presupus hent comis de Nedelcearu, insa Ion Craciunescu a spus ca nu trebuia acordat penalti.

Dinamovistii au incercat sa forteze egalarea in partea secunda, dar defensiva lui Dan Petrescu s-a descurcat de minune, chiar daca in minutul 85 Camora a fost eliminat, iar Culio in prelungiri.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul doi in Liga 1, cu 13 puncte, la egalitate cu FC Botosani.

De partea cealalta, Dinamo este pe locul 5, cu 9 puncte in primele 5 runde.

Etapa urmatoare, Dinamo se va deplasa la CSM Poli Iasi, pe 13 august de la ora 20:00.

In schimb, CFR Cluj va merge la Brasov pe 14 august, de la ora 21:00, pentru a juca impotriva lui Sepsi OSK.

C.S.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...