Liga 1: CFR Cluj umileste Sageata

Luni, 09 Decembrie 2013, ora 20:20
1913 citiri

CFR Cluj a castigat fara emotii meciul cu Sageata Navodari, scor 6-1, in ultima etapa a turului din Liga 1.

Gruparea din Gruia si-a facut meciul usor dupa doar doua minute, cand Djokovici a inscris cu un sut de la mijlocul terenului, care a surprins pe toata lumea.

Maah a dus scorul la 2-0 in minutul 30, cu un sut din marginea careului, iar Rui Pedro a facut 3-0 inainte de pauza.

Ardelenii au inceput in forta si partea secunda, iar Deac a punctat in minutul 46 dupa o actiune individuala.

Pe fondul avantajului de pe tabela, clujenii s-au aruncat in atac, astfel ca Sageata a profitat pe contraatac in minutul 65, cand Sorian a marcat singurul gol al oaspetilor.

Clujenii au continuat sa atace, iar Deac a punctat in minutul 85 cu un lob superb, urmat de Camora, cu un sut puternic doua minute mai tarziu.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul 9 in Liga 1, cu 25 de puncte, in timp ce Sageata este pe 15, cu 15 puncte.

In urmatoarea etapa, CFR Cluj va primi vizita lui FC Botosani, iar Sageata se va deplasa la Gaz Metan Medias.

C.S.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...