Liga 1: CSU Craiova se impiedica pe teren propriu

Vineri, 22 Septembrie 2017, ora 22:23
8309 citiri

CSU Craiova si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 12-a din Liga 1.

Dupa o prima repriza in care nu s-a jucat mare lucru, FC Voluntari a deschis scorul in partea secunda.

In minutul 56, Tudorie a sutat puternic din centrul careului si a ajuns la a sasea reusita din acest sezon.

Imediat dupa primrea golului, CSU Craiova a avut un penalti evident neacordat.

Oltenii s-au aruncat in atac, iar Baluta a reusit egalarea in minutul 69, cu o reluare din fata portii.

Dupa acest rezultat, FC Voluntari ocupa locul 8, cu 15 puncte, in timp ce CSU Craiova este pe locul doi, cu 23 de puncte.

In ultima etapa a turului, CSU Craiova se va deplasa la Timisoara, iar FC Voluntari va primi vizita Concordiei Chiajna.