Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: CSU Craiova si Dinamo remizeaza in cel mai frumos meci al sezonului

Sambata, 16 Septembrie 2017, ora 22:32
8323 citiri

CSU Craiova si Dinamo au terminat la egalitate, scor 2-2, la capatul unui meci palpitant, probabil cel mai frumos al sezonului de pana acum.

Rivalitatea a fost extrema pe teren, astfel ca la Severin am avut un meci foarte disputat. Dinamo a condus cu 2-0 pana in minutul 75, dar CSU Craiova a fost o echipa care nu avea cum sa piarda sambata seara, avand in vedere modul in care a luptat.

Dinamovistii au deschis scorul in minutul 18, prin Rivaldinho, care a trimis printre picioarele portarului.

Din minutul 29, Zlatinski a fost eliminat direct pentru ca l-a lovit pe Costache, iar intre jucatorii celor doua formatii s-a creat imediat un meleu.

Egalitatea numerica a fost restabilita in prelungirile primei reprize, cand dinamovistul Costache a vazut rosu pentru o intrare cu talpa inainte.

Imediat dupa pauza, Dinamo a facut 2-0, prin Salomao, dupa o actiune de contraatac.

Oltenii au riscat totul pe final, iar Baluta a inscris in minutul 75 cu o reluare din fata portii, din pasa lui Burlacu.

In ultimele minute, CSU a ratat mai multe ocazii mari, iar egalarea a venit meritat in minutul 89, dupa un sut din afara careului trimis de acelasi Burlacu.

Oltenii puteau obtine chiar victoria in prelungiri, insa Gustavo a ratat dintr-o pozitie buna, pentru ca apoi si Roman sa reia peste din doar patru metri.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 7 in Liga 1, cu 16 puncte, la sase de liderul CFR Cluj care are un meci mai putin disputat.

CSU Craiova ocupa locul 2, cu 19 puncte acumulate in primele zece etape.

Runda viitoare, CSU Craiova se va deplasa la Brasov pentru meciul cu Sepsi OSK, in timp ce Dinamo va primi vizita Concordiei Chiajna.